[Project 18 - Smart Barteder]

cancel
Showing results for 
Show  only  | Search instead for 
Did you mean: 

[Project 18 - Smart Barteder]

Jump to solution
2,302 Views
dumitrescuflori
Contributor I

Buna ziua,

Noi avem probleme cu placuta :

-nu stim exact la ce temperatura ar trebui sa stea , dar se incinge foarte mult ;

-nu putem sa folosim Lubuntu Software Center : nu putem sa instalam nimic , ori ne da eroare la internet desi internetul merge fara probleme , ori se blocheaza cand downloadam  sau nu merge programul ( am lasat un print atasat);

-am incercat sa instalam aplicatii si din terminal cu ppa , dar nu putem sa rezolvam problema cu

add-apt-repository
Labels (1)
0 Kudos
1 Solution
1,988 Views
andrei_trandafi
NXP Employee
NXP Employee

Salut!

In primul rand, la proiectul vostru aveti de comandat cel putin 3 pompe peristaltice. De unde alimentati acele pompe? Daca le-ati alimentat direct din placuta, e foarte posibil s-o fi stricat (am mai avut in trecut placute folosite pentru a alimenta motoare si care se comportau la fel ca a voastra)...

In al doilea rand, primul lucru pe care ati putea sa-l faceti este sa rescrieti imaginea de pe SD card si sa vedeti daca ajuta cu ceva. Daca nu, probabil ca va trebui sa schimbam placa...

View solution in original post

0 Kudos
2 Replies
1,989 Views
andrei_trandafi
NXP Employee
NXP Employee

Salut!

In primul rand, la proiectul vostru aveti de comandat cel putin 3 pompe peristaltice. De unde alimentati acele pompe? Daca le-ati alimentat direct din placuta, e foarte posibil s-o fi stricat (am mai avut in trecut placute folosite pentru a alimenta motoare si care se comportau la fel ca a voastra)...

In al doilea rand, primul lucru pe care ati putea sa-l faceti este sa rescrieti imaginea de pe SD card si sa vedeti daca ajuta cu ceva. Daca nu, probabil ca va trebui sa schimbam placa...

0 Kudos
1,988 Views
dumitrescuflori
Contributor I

Salut ,

Nu am conectat direct pompele la placuta si am incercat si varianta de rescriere .

Pe aceasta versiune de Ubuntu se poate instala LabWindows ? 

0 Kudos