Proiectul 13

cancel
Showing results for 
Show  only  | Search instead for 
Did you mean: 

Proiectul 13

Jump to solution
4,073 Views
theodordaniel4
Contributor II

Salut,

Am realizat serverul pe placuta UDOO, nu a functionat din prima, a trebuit sa facem niste modificari la retea (am activat DMZ, am setat un IP static placutei,am deschis portul 80 si am oprit serviciul UDOO de pe localhost).
Este in regula cum l-am realizat sau trebuie facut in alt mod?
1 Solution
3,609 Views
catalinudma
NXP Employee
NXP Employee

Salut,

 

Warning-ul aparut  indica faptul ca nu e setat dns-ul – se poate elimina problema setand ServerName = localhost.

Ca raspuns general, proiectele permit o flexibilitate destul de mare: este important sa se indeplineasca cerintele din milestone-uri dar modul in care se implementeaza este alegerea fiecarei echipe. Cu cat solutiile sunt mai ingenioase (din punct de vedere tehnic, al resurselor, al securitatii…etc) cu atat mai mult se diferentiaza fata de altele.

Nu este cerut un mod anume de realizare atat timp cat este functional si indeplineste conditiile cerute. Pe de alta parte trebuiesc intelese problemele (…de ce nu a functionat…) pentru a putea argumenta solutia aleasa.

View solution in original post

4 Replies
3,609 Views
theodordaniel4
Contributor II

Video Link : 7533 

Ne cerem scuze pentru depsirea duratei maxime a videoclipului, deja incarcasem videoclipul cand am observat existenta unei durate maxime, daca este vreo problema putem incarca alt videoclip care sa se incadreze in durata permisa.

3,609 Views
theodordaniel4
Contributor II

Salut,

 

In legatura cu punctele bonus, voiam sa va intreb daca se pot acorda pe toata durata proiectului sau au legatura cu un milestone specific. 

0 Kudos
3,609 Views
andrei_trandafi
NXP Employee
NXP Employee

Salut,

Activitatile-bonus nu au legatura cu un anumit milestone si se pot implementa in orice moment al dezvoltarii proiectului. Tocmai de aceea ele au asociate doar un punctaj, nu si un deadline sau o durata de dezvoltare.

0 Kudos
3,610 Views
catalinudma
NXP Employee
NXP Employee

Salut,

 

Warning-ul aparut  indica faptul ca nu e setat dns-ul – se poate elimina problema setand ServerName = localhost.

Ca raspuns general, proiectele permit o flexibilitate destul de mare: este important sa se indeplineasca cerintele din milestone-uri dar modul in care se implementeaza este alegerea fiecarei echipe. Cu cat solutiile sunt mai ingenioase (din punct de vedere tehnic, al resurselor, al securitatii…etc) cu atat mai mult se diferentiaza fata de altele.

Nu este cerut un mod anume de realizare atat timp cat este functional si indeplineste conditiile cerute. Pe de alta parte trebuiesc intelese problemele (…de ce nu a functionat…) pentru a putea argumenta solutia aleasa.