Intrebare web interface

cancel
Showing results for 
Show  only  | Search instead for 
Did you mean: 

Intrebare web interface

Jump to solution
2,056 Views
andreivasilcoi
Contributor III

Salut poate pare stupida intrebarea dar nu am experienta in domeniu de servere sau web stuff. In bonus activities avem "The web interface shall be made available over the on-board Wi-Fi connection.". Daca nu ma insel ca sa faci asa ceva fie te conectezi la acelasi net cu placuta si poti accesa site-ul pe portul unde a fost lansat din localhost, fie ai un domeniu unde ai site-ul si te poti conecta acolo indiferent de pe ce net esti, fie faci o conexiune ad-hoc nu stiu daca se mai foloseste asa ceva.

Intrebarea vine cam asa, e corect ce am zis pana acum de conexiune? Si daca da, care este de fapt modalitatea corecta pentru a indeplini activitatea bonus?

Merci,

Andrei Vasilcoi

Labels (1)
Tags (1)
1 Solution
1,788 Views
irina_patru
NXP Employee
NXP Employee

Buna Andrei,

Important este ca server-ul sa ruleze pe placuta. Modalitatea de comunicare cu acesta din exterior este la alegerea ta.

Toate variantele sunt bune atata timp cat interfata poate fi accesata de undeva din exterior. Nu este nevoie de domeniu.

Spor la lucru,

Irina

View solution in original post

1 Reply
1,789 Views
irina_patru
NXP Employee
NXP Employee

Buna Andrei,

Important este ca server-ul sa ruleze pe placuta. Modalitatea de comunicare cu acesta din exterior este la alegerea ta.

Toate variantele sunt bune atata timp cat interfata poate fi accesata de undeva din exterior. Nu este nevoie de domeniu.

Spor la lucru,

Irina